Dara Faizi (1 augustus 1988 - 30 september 2013). Fotografie: Roger Cremers


 
Wij zijn dankbaar...

Wij willen iedereen bedanken die ons in deze moeilijkste tijd van ons leven steunen en hebben gesteund door aanwezig te zijn op het afscheid van Dara, de prachtige bloemen, zeer persoonlijke kaarten, brieven, emails en gesproken woorden.
Wij kunnen ons nog niet voorstellen hoe wij met ons leven verder moeten gaan, zonder de aanwezigheid van onze lieve Dara. De leegte die Dara achterlaat, is moeilijk te aanvaarden, maar de steun die wij nu ervaren zal ons helpen de moed te krijgen het leven weer tegemoet te treden.

Dara rust op Zorgvlied.

Zohra
Ronald
Milou

 

Over Dara Faizi

Sinds Dara in 2010 met grote overmacht zowel de jury- als publieksprijs tijdens het Groninger Studenten Cabaret Festival binnen sleepte ging het hard met hem.

Zijn debuutprogramma 'Gevaarlijke gedachten' kreeg lovende recensies in de Volkskrant en het NRC. Dara leverde een bijdrage aan het Radio 5 programma Dichtbij Nederland en maakte items voor 'de Halve maan'. Daarnaast speelde Dara regelmatig als comedian op de verschillende stand-up podia.

Over 'Gevaarlijke Gedachten'

In 'Gevaarlijke gedachten' is Dara confronterend, uitdagend, beklemmend en scherp. Hij vertelt op intrigerende wijze over zijn komst vanuit Afghanistan naar Nederland en neemt je mee in zijn denkwereld die eindigt op een plek waar hijzelf dacht nooit meer te zullen komen.

Dara zou zijn debuutprogramma 'Gevaarlijke gedachten', na 140 keer opgevoerd te hebben, afsluiten op 13 januari 2014 in de Kleine Komedie. Vanaf maart 2014 zou Dara de try-outs van zijn tweede theaterprogramma 'Kamer 404' starten.

Op 30 september 2013 overleed Dara op 25-jarige leeftijd aan de complicaties van een dubbele longontsteking.

De pers over Dara:

"Als hij opkomt is er meteen spanning, er staat iets te gebeuren."
— Jacques d'Ancona in het Dagblad van het Noorden

"Het publiek hangt aan zijn lippen. Dara heerst over het podium, als confronteur en publieksmenner. Dara Faizi. Voormalig vluchteling. Nu in het andere kamp. Dat van talentvolle Nederlandse komieken."
— Jury Groninger Studenten Cabaret Festival 2010

"Zo is Gevaarlijke gedachten een verrassend debuut, waarin Faizi zich trouwens niet beperkt tot de allochtone thematiek. Zijn boutade over de "keuzestress" onder zijn eigen generatiegenoten toont aan dat hij een veelzijdig cabaretier kan worden."
— Henk van Gelder in het NRC

"Faizi heeft een prachtig verhaal in handen en hij vertelt met charme en vrolijk cynisme." "Het vluchtelingenverhaal is waarschijnlijk nog nooit zo heftig en geestig op het Nederlandse podium verteld."
— Patrick van den Hanenberg in de Volkskrant

Trailer


Luister naar Dara Faizi in het NTR radioprogramma Kunststof van 6 maart 2012


Speeldata

Op onderstaande data had u bij Dara zijn voorstelling aanwezig kunnen zijn.

27/9/2013 (vr) Assen Theater De Nieuwe Kolk www.dnk.nl
28/9/2013 (za) Heerlen Parkstad Limburg Theaters www.parkstadlimburgtheaters.nl
4/10/2013 (vr) Steenwijk De Meenthe www.demeenthe.nl
5/10/2013 (za) Helmond Speelhuis www.theaterspeelhuis.nl
9/10/2013 (wo) Rijswijk De Rijswijkse Schouwburg www.rijswijkseschouwburg.nl
10/10/2013 (do) Aalst CC De Werf www.ccdewerf.be
17/10/2013 (do) Den Bosch Theater aan de Parade www.theateraandeparade.nl
18/10/2013 (vr) Papendrecht Theater De Willem www.theaterdewillem.nl
19/10/2013 (za) Hellevoetsluis Theater Twee Hondjes www.theatertweehondjes.nl
23/10/2013 (wo) Emmen Theater De Muzeval www.mijnmuzeval.nl
24/10/2013 (do) Waalwijk Theater De Leest www.deleest.nl
25/10/2013 (vr) Veendam CC Van Beresteyn www.vanberesteyn.nl
26/10/2013 (za) Roosendaal Schouwburg de Kring www.dekringroosendaal.nl
30/10/2013 (wo) Leeuwarden Stadsschouwburg De Harmonie www.harmonie.nl
31/10/2013 (do) Amersfoort Theater De Flint www.deflint.nl
1/11/2013 (vr) Gorinchem Schouwburg De Nieuwe Doelen www.denieuwedoelen.nl
2/11/2013 (za) Gouda De Goudse Schouwburg www.goudseschouwburg.nl
5/11/2013 (di) Delft Rietveld Theater www.rietveldtheater.nl
6/11/2013 (wo) Zaandam Zaantheater www.zaantheater.nl
8/11/2013 (vr) Arnhem Musis Sacrum/ Schouwburg Arnhem www.mssa.nl
9/11/2013 (za) Heemstede CASCA Theater de Luifel www.casca.nl
13/11/2013 (wo) Venray Schouwburg Venray www.schouwburgvenray.nl
14/11/2013 (do) Groningen Martiniplaza www.martiniplaza.nl
15/11/2013 (vr) Den Helder Schouwburg De Kampanje www.kampanje.nl
16/11/2013 (za) Schiedam Theater aan de Schie www.theateradschie.nl
21/11/2013 (do) Weert Munttheater www.munttheater.nl
22/11/2013 (vr) Alphen aan den Rijn Theater Castellum www.theatercastellum.nl
23/11/2013 (za) Bolsward Ons Gebouw www.boog-bolsward.nl
26/11/2013 (di) Alkmaar Theater De Vest www.theaterdevest.nl
27/11/2013 (wo) Hoorn Schouwburg Het Park / Park Cultuur NV www.hetpark.nl
28/11/2013 (do) Amstelveen Schouwburg Amstelveen www.schouwburgamstelveen.nl
29/11/2013 (vr) Enschede Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede www.wilminktheater.nl
30/11/2013 (za) Gemert Theater De Eendracht www.eendracht-gemert.nl
4/12/2013 (wo) Apeldoorn Schouwburg en Congrescentrum Orpheus www.orpheus.nl
6/12/2013 (vr) Franeker De Koornbeurs www.dekoornbeurs.nl
11/12/2013 (wo) Antwerpen Arenbergschouwburg www.provant.be
12/12/2013 (do) Hardenberg Theater De Voorveghter www.devoorveghter.nl
13/12/2013 (vr) Den Haag Stichting theaters Diligentia & PePijn www.diligentia-pepijn.nl
19/12/2013 (do) Vlissingen Arsenaaltheater www.arsenaaltheater.nl
20/12/2013 (vr) Hendrik Ido Ambacht CC Cascade www.stichting-cascade.nl
21/12/2013 (za) Spijkenisse Theater De Stoep www.destoep.nu
28/12/2013 (za) Hengelo (O) Rabotheater www.rabotheater.nl
3/1/2014 (vr) Winterswijk Theater De Storm www.theaterdestorm.nl
4/1/2014 (za) Breda Chasse Theater www.chasse.nl
7/1/2014 (di) Roden Theater De Winsinghhof www.theaterdewinsinghhof.nl
9/1/2014 (do) Soest Idea www.obsoest.nl
10/1/2014 (vr) IJmuiden Schouwburg Velsen / IJmuiden www.stadsschouwburgvelsen.nl
11/1/2014 (za) Leiden Theater Ins Blau www.theaterinsblau.nl
13/1/2014 (ma) Amsterdam De Kleine Komedie www.dekleinekomedie.nl

 

Kamer 404 — tryouts / Speellijst 2014

14/3/2014 (vr) Utrecht Werftheater www.werftheater.nl
15/3/2014 (za) Utrecht Werftheater www.werftheater.nl
21/3/2014 (vr) Bergeijk Theater De Kattendans www.kattendans.nl
27/3/2014 (do) Zierikzee De Weverij www.cultuurpoddiazeeland.nl
4/4/2014 (vr) Deventer Theater Bouwkunde www.theaterbouwkunde.nl
7/4/2014 (ma) Enschede Vrijhof Cultuurcentrum www.cultuur.utwente.nl
9/4/2014 (wo) Diemen Theater de Omval www.theaterdeomval.nl
10/4/2014 (do) Nijmegen Theater De Lindenberg www.delindenberg.com
15/4/2014 (di) Lisse Kasteel keukenhof www.kasteelkeukenhof.nl
18/4/2014 (vr) Zwolle Odeon de Spiegel theaters www.odeondespiegel.nl
19/4/2014 (za) Amsterdam Pook www.oost-knollendam.nl
25/4/2014 (vr) Lochem Schouwburg Lochem www.schouwburglochem.nl
2/5/2014 (vr) Coevorden Theater Hofpoort www.theaterhofpoort.nl
3/5/2014 (za) Druten Agora Theater Druten www.agoratheater.nl
8/5/2014 (do) Amsterdam Theater Bellevue www.theaterbellevue.nl
9/5/2014 (vr) Amsterdam Theater Bellevue www.theaterbellevue.nl
10/5/2014 (za) Amsterdam Theater Bellevue www.theaterbellevue.nl
17/5/2014 (za) Boxmeer Wijertheater www.deweijer.nl
20/5/2014 (di) Maastricht Theater aan het Vrijthof www.theateraanhetvrijthof.nl
21/5/2014 (wo) Den Bosch Verkadefabriek www.verkadefabriek.nl
22/5/2014 (do) Den Haag Theater PePijn www.theater-pepijn.nl
23/5/2014 (vr) Rotterdam Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl
30/5/2014 (vr) Arnhem Posttheater Arnhem www.posttheater.nl

Contact

Tiemersma en Van Bokhorst Theaterproducties BV
Postbus 16788, 1001 RG Amsterdam
www.tvbtheaterproducties.nl
mail@tvbtheaterproducties.nl
Tel: +31(0)20 3080747

 

 

> Dara Faizi op Facebook

Website productie: Ontwerpstudio Dot by dot